Ako fungujú reklamy

Vaše osobné informácie nikomu nepredávame.

Veľká časť nášho podnikania je založená na zobrazovaní reklám v službách Google aj na weboch a v mobilných aplikáciách našich partnerov. Vďaka reklamám môžu byť naše služby pre všetkých bezplatné. Na zobrazovanie týchto reklám používame údaje, avšak vaše osobné informácie (napr. meno, e-mailovú adresu a platobné údaje) nepredávame.

Údaje používame na zvýšenie relevantnosti reklám

Snažíme sa vám zobrazovať užitočné reklamy pomocou údajov získaných z vašich zariadení vrátane vyhľadávaní a polohy, webov a aplikácií, ktoré ste použili, videí a reklám, ktoré ste si pozreli, a osobných informácií, ktoré ste nám poskytli (napr. vaša veková kategória, pohlavie a témy, ktoré vás zaujímajú).

Tieto údaje určujú reklamy, ktoré sa zobrazujú na vašich zariadeniach v prípade, že ste prihlásený/-á (a v závislosti od Nastavení reklám). Takže ak na svojom počítači v práci navštívite web so zameraním na cestovanie, môžu sa vám večer na telefóne zobraziť reklamy na letenky do Paríža.

Inzerenti platia iba za reklamy, ktoré sa používateľom zobrazia alebo na ktoré používatelia klepnú

Keď inzerenti u nás prevádzkujú reklamné kampane, platia nám iba na základe skutočnej výkonnosti týchto reklám – nikdy nie na základe vašich osobných informácií. Zahrnuje to prípady, keď si niekto pozrie reklamu alebo na ňu klepne, či na základe tejto reklamy vykoná určitú akciu, napríklad stiahnutie aplikácie alebo vyplnenie formulára so žiadosťou.

Ukazujeme inzerentom, ako ich kampaň fungovala

Inzerentom poskytujeme údaje o výkonnosti ich reklám, ale takým spôsobom, ktorý neodhalí žiadne osobné informácie. V každom jednom kroku procesu zobrazovania reklám zaisťujeme ochranu a súkromie vašich osobných informácií.

Ako fungujú reklamy v službách Google a na weboch partnerov

Údaje používame na zobrazovanie reklám, ktoré sú pre vás užitočné, a to bez ohľadu na to, či sa zobrazujú v službách Google, alebo na weboch či v mobilných aplikáciách našich partnerov.

Bicykle v rôznych farbách v okne prehliadača

Ako fungujú reklamy vo Vyhľadávaní

Keď používate Vyhľadávanie Google, reklamy sa môžu zobrazovať vedľa relevantných výsledkov vyhľadávania alebo nad nimi. Väčšinou sa tieto reklamy zobrazia na základe vášho vyhľadávania a polohy. Ak napríklad vyhľadáte dopyt „bicykle“, môžu sa vám zobraziť reklamy na akciové bicykle vo vašom okolí.

V iných prípadoch používame na zobrazovanie užitočnejších reklám ďalšie údaje, ako sú vaše predchádzajúce vyhľadávania alebo weby, ktoré ste navštívili. Keďže ste už vyhľadali dopyt „bicykle“, ak teraz vyhľadáte dopyt „dovolenky“, môžu sa vám zobraziť reklamy vo vyhľadávaní propagujúce miesta na cyklistiku na dovolenke.

Reklamy Google v Gmaile zvýraznené žltou farbou

Ako fungujú reklamy v službe YouTube

Keď si v službe YouTube pozriete videá, môžu sa vám zobraziť reklamy – buď sa prehrajú pred videom, alebo sa zobrazia na stránke s videom. Tieto reklamy sú založené na videách, ktoré ste si pozreli, a na ďalších údajoch, ako sú vaše aktuálne a predchádzajúce vyhľadávania v službe YouTube.

Ak napríklad vyhľadáte „módne tipy“ alebo si pozriete videá o kráse, môže sa vám zobraziť reklama na novú kolekciu výrobkov pre krásu. Tieto reklamy pomáhajú podporovať autorov videí, ktoré pozeráte.

Ak nechcete pozerať reklamy YouTube, môžete mnohé z nich preskočiť.

Video YouTube so šťastnou ženou a kontextovou reklamou na módne slnečné okuliare

Ako fungujú reklamy v Gmaile

Zobrazované reklamy v Gmaile sú založené na dátach súvisiacich s vaším účtom Google. Vaša aktivita v iných službách Google, ako je YouTube alebo Vyhľadávanie, by napríklad mohla ovplyvniť typy zobrazovaných reklám v Gmaile. Google nepoužíva na zobrazovanie reklám kľúčové slová ani správy v doručenej pošte. Na zobrazovanie reklám tiež nikto nečíta vaše e-mailové správy.

Prehliadač s profilovou fotkou a reklamou na štýlovú zelenú tašku

Ako fungujú reklamy na weboch partnerov spoločnosti Google

Mnoho webov a mobilných aplikácií s nami nadviazalo partnerstvo s cieľom zobrazovania reklám. Títo inzerenti sa rozhodujú zobrazovať dané reklamy „typom“ publika na základe osobných informácií, ktoré s nami naši používatelia zdieľajú, a údajov o vašich online aktivitách, ktoré zhromažďujeme: napríklad „25 – 34 roční muži so záujmom o cestovanie“.

Môžeme vám tiež zobraziť reklamy na základe webov, ktoré ste navštívili v minulosti. Môže sa vám napríklad zobraziť reklama na červené topánky, ktoré ste si pridali do svojho online nákupného košíka, ale nakoniec ste sa ich rozhodli nekúpiť. Robíme to však bez odhalenia akýchkoľvek osobných údajov, ako sú vaše meno, e-mailová adresa alebo fakturačné údaje.

Ovládajte zobrazovanie reklám spoločnosti Google

Poskytujeme vám nástroje na ovládanie typov reklám, ktoré sa vám zobrazujú, keď ste prihlásený/-á alebo odhlásený/-á.

Tablet s Nastaveniami reklamy a reklamou na slnečné okuliare

Ovládajte reklamy založené na vašich preferenciách

Nastaveniach reklám môžete ovládať reklamy založené na témach, ktoré vás zaujímajú. Ak napríklad používate nastavenia Prispôsobenia reklám, pomocou ktorých informujete Google o tom, že sa vám páči populárna hudba, môžu sa vám zobrazovať reklamy na nadchádzajúce vydania a koncerty vo vašom okolí za predpokladu, že ste prihlásený/-á do služby YouTube.

Ak vypnete Prispôsobenie reklám, keď budete prihlásený/-á, prestaneme vám zobrazovať reklamy súvisiace s vašimi záujmami v službách Google, ako aj na weboch a v aplikáciách našich partnerov. Ak ste odhlásený/-á, vypnutie Prispôsobenia reklám ovplyvní iba tie služby Google, kde sa zobrazujú reklamy.

Reklama Google na zelené auto s tlačidlom na jej ignorovanie v hornej časti

Odstráňte reklamy, ktoré nechcete vidieť

Pre mnohé reklamy, ktoré vám zobrazujeme prostredníctvom webov a aplikácií našich partnerov, vám poskytujeme možnosť Ignorovať túto reklamu. Výberom tlačidla X v rohu reklamy môžete odstrániť reklamy, ktoré už pre vás nie sú relevantné.

Reklamy na autá boli napríklad užitočné, keď ste si chceli kúpiť nové auto. Keď ním však už spokojne jazdíte, pravdepodobne viac nebudete chcieť vidieť ďalšie reklamy od Googlu na auto, ktoré ste si už kúpili.

V prípade, že ste prihlásený/-á (a v závislosti od Nastavení reklám), bude toto ovládanie účinné na weboch a v aplikáciách našich partnerov na zariadeniach, na ktorých ste prihlásený/-á.

V službách Google, v ktorých sa zobrazujú reklamy, môžete reklamy tiež blokovať bez prihlásenia sa pomocou nástroja Blokovať tohto inzerenta.

Reklama na slnečné okuliare s informačným tlačidlom v pravom hornom rohu

Prečítajte si, aké údaje používame na zobrazovanie reklám

Chceli by sme vám pomôcť lepšie pochopiť, ktoré údaje sa používajú na zobrazovanie reklám. Funkcia „Prečo táto reklama“ vám umožňuje kliknúť na výzvu a získať tak informácie o tom, prečo sa vám zobrazuje daná reklama. Môže sa vám napríklad zobrazovať reklama na šaty, pretože ste navštevovali módne weby. Alebo ak sa vám zobrazí reklama na reštauráciu, môže to byť z dôvodu vašej polohy. Tento typ údajov nám pomáha zobrazovať reklamy, ktoré by pre vás mohli byť užitočné. Dané údaje však nikdy nezdieľame s inzerentmi.