Bezpečnejší internet

Pomáhame zvyšovať bezpečnosť internetu pre všetkých.

Dlhodobo sa venujeme vývoju zabezpečovacích technológií, ktoré prinášajú výhody nielen našim vlastným používateľom, ale aj celému online svetu. Keď vytvoríme technológiu, ktorá zabezpečuje naše vlastné služby, hľadáme príležitosti, ako ju zdieľať pre všetkých. Keďže sa hrozby časom menia, naše prispôsobivé opatrenia s dôrazom na budúcnosť dláždia cestu ostatným spoločnostiam, ktoré nás budú nasledovať.

Bezpečné prehliadanie chráni nielen používateľov Chromu

Technológiu Bezpečné prehliadanie sme pôvodne vytvorili s cieľom ochrániť používateľov Chromu pred malvérom a phishingovými pokusmi. Keď sa pokúsia navštíviť nebezpečný web, naša technológia ich na to upozorní. Na to, aby sme zvýšili bezpečnosť internetu pre všetkých, sme bezplatne sprístupnili túto technológiu ďalším spoločnostiam na použitie vo svojich prehliadačoch vrátane prehliadačov Apple Safari a Mozilla Firefox. Bezpečné prehliadanie v súčasnosti chráni viac ako polovicu svetovej online populácie.

Taktiež upozorňujeme vlastníkov webov, keď ich stránky obsahujú chyby zabezpečenia, a ponúkame im bezplatné nástroje na rýchlu opravu týchto problémov. Vďaka tomu, že nami vyvinuté bezpečnostné technológie okamžite ďalej zdieľame, pomáhame zvýšiť bezpečnosť internetu pre všetkých.

Pomocou protokolu HTTPS zaisťujeme vašu bezpečnosť pri prehliadaní internetu

Pripojenie k našim službám prostredníctvom šifrovania HTTPS vás chráni pred zvedavcami a škodlivými hackermi a zaisťuje, že otvoríte iba taký obsah, ktorý požadujete. Na to, aby sme weby motivovali prijať toto dodatočné zabezpečenie, nastavili sme šifrovanie HTTPS ako jeden zo signálov, ktoré algoritmus Vyhľadávania Google používa pri hodnotení a zoraďovaní webov v našich výsledkoch vyhľadávania.

Poskytujeme odmeny za zabezpečenie s cieľom odhaliť bezpečnostné chyby

V spoločnosti Google poskytujeme programy s odmenami za zabezpečenie, ktoré financujú nezávislých výskumníkov pri hľadaní chýb zabezpečenia v našich službách a vytváraní bezpečnostných opráv. Každý rok investujeme milióny dolárov do výskumných grantov a odmien za hľadanie chýb. V súčasnosti používame programy s odmenami za zabezpečenie pre mnoho služieb Google, napríklad pre Chrome a Android.

Naše nástroje na zabezpečenie sprístupňujeme vývojárom

Keď si myslíme, že naša bezpečnostná technológia môže byť pre ostatných užitočná, zdieľame ju. Náš nástroj Google Cloud Security Scanner napríklad bezplatne poskytujeme vývojárom, aby mohli v službe App Engine skenovať a analyzovať chyby zabezpečenia vo svojich webových aplikáciách.

S cieľom zvýšiť bezpečnosť internetu zdieľame údaje o našich postupoch

Od roku 2010 zverejňuje spoločnosť Google Informácie o transparentnosti, ktoré zahrnujú štatistiky týkajúce sa napríklad odstránení na základe porušenia autorských práv, žiadostí o údaje používateľov a bezpečnostných iniciatív, ako je Bezpečné prehliadanie. Zdieľame tiež údaje o tom, ako si priemysel osvojuje šifrovanie na weboch a v e-mailových službách. Nerobíme to len s cieľom zdieľať náš pokrok s našimi používateľmi, ale aj na podporu ostatných pri osvojovaní silnejších bezpečnostných štandardov v záujme zaistenia bezpečného internetu pre všetkých.